02 oktoober 2007

Traadita internet 3400+2400+21621 krooni eest

Sel nädalal jõuab lugejateni (kirjastusest öeldi viimati, et EMORi andmetel on neid AMil 27 000) Arvutimaailma oktoobri number.

Meenutuseks, millest kirjutas Arvutimaailm 10 aastat tagasi:

Tegelik kaugtöö
„Mida siis peaks praktiliselt tegema, et pääseda kesklinna kontorist, leida tööd kusagil kaugel, reisida ise kuhugi kaugele ilma töökohta vahetamata või lihtsalt hoida ära igahommikused ja –õhtused istumised liiklusummikutes?” küsis Arvi Tavast. Juba siis küsis! Ja juba siis räägiti Eestis ummikutest!?
„Kvaliteetsete ja odavate sideliinide ülekülluse all ei kannatata isegi arenenud riikides, kuid Eestil on isegi nende praegusele tasemele jõudmiseks veel pikk tee minna. Eesti Telefoni monopoolsel seisundil on peale halbade külgede kindlasti ka pikaajalisi investeeringuid soodustav toime ja laiskuses nende kaablivedajaid samuti vaevalt süüdistada saab. Fakt jääb faktiks: isegi mõnes Tallinna osas on praktiliselt võimatu oma tuppa kahte tühipaljast vasktraati saada, mis siis veel ääremaadest rääkida.”
Ja nüüd tuleb rosin.
„Tallinna piires on veel üks variant: Traadita Kommunikatsioonide OÜ on Olümpia hotelli katusele pannud antenni, millega otsenähtavuse korral saab kuni 12 km raadiuses andmeid vahetada keskmise kiirusega 400…600 kbit/s. Liitumine maksab 3400, kuumaks 2400 ja vajalik riistvara 21 621 krooni.”

(Rohkem meenutusi oktoobri Arvutimaailmas, uudiste osa lõpus, nagu ikka.)

0 kommentaari:

Kontakt:

merlis (ät) am.ee
kaido (ät) am.ee

Kui on midagi füüsilist saata, siis:
Kirjastus Presshouse
Liimi 1, 10621 Tallinn
Me käime mõnikord seal ja saame kätte.

Juuni Arvutimaailm

Juuni Arvutimaailm

About Me